| Xüsusiyyət | Təsvir |
|---|---|
| Brend | Poco |
| Seriya | Poco M8 Pro |
| Məhsul tipi | Smartfon |
| Rəng | Silver |
| İstehsal ili | 2026 |
| Ekran ölçüsü | 6.83″ |
| Displey növü | CrystalRes AMOLED |
| Görüntü imkanı | 1280 × 2772 piksel |
| Prosessorun adı | Qualcomm |
| Prosessorun növü | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Nüvə sayı | 8 |
| Əməliyyat sistemi | Android |
| Əməliyyat sisteminin versiyası | Android 15 |
| Operativ yaddaş (RAM) | 8 GB |
| Daxili yaddaş | 256 GB |
| Yaddaş kartı dəstəyi | Yox |
| Akkumulyatorun tutumu | 6500 mAh |
| Batareya növü | Si/C |
| Enerji yığma gücü | 100 Vt |
| Sürətli enerji yığma | Var |
| Simsiz enerji yığma | Yox |
| Şəbəkə standartı | 5G |
| SIM-kart növü | Nano SIM |
| SIM-kart sayı | 2 |
| NFC | Var |
| İnfraqırmızı port | Var |
| Bluetooth versiyası | 5.4 |
| Barmaq izi oxuyucusu | Displeydə |
| Üz tanıma | Var |
| Giroskop | Var |
| Akselerometr | Var |
| İşıq sensoru | Var |
| Yaxınlaşdırma sensoru | Var |
| Qorunma dərəcəsi | IP69 |
| Əsas kamera | 50 MP + 8 MP |
| Ön kamera | 32 MP |
| Avtofokus (əsas kamera) | Var |
| Optik sabitləşmə | Var |
| Video formatı | 4K / 1080p / 720p |
| Video icazəsi və kadr tezliyi | 4K–720p, 30–60 kadr/s |
| Video asta çəkiliş | Var |
| Qulaqlıq interfeysi | USB Type-C |
| Enerji toplama növü | USB Type-C |
| Korpusun materialı | Plastik |
| Ölçülər | 163.3 × 78.3 × 8.3 mm |
| Komplektasiya | Smartfon, enerji toplama cihazı, USB Type-C naqili, SIM kart yuvası açarı, təlimat kitabçası |






























